5 SPOSOBÓW NA BEZPIECZNE OPALANIE

5 sposobów na bezpieczne opalanie

1. UWAŻAJ NA ZNAMIONA I PIEPRZYKI.

Chroń swoją skórę. W trakcie opalania narażona jest na szkodliwe działanie promieni UV. Sprawdź jaki masz fototyp skóry i dobierz do niej najlepszy krem SPF. SPF 50 to absolutne minimum! 

2. OPALAJ SIĘ Z GŁOWĄ. 

Unikaj Słońca pomiędzy 11:00 a 15:00, bo właśnie wtedy nasłonecznienie jest największe. Jesteś fanem/fanką zażywania kąpieli lub pływania w basenie? Wybieraj bezpieczne godziny na uprawianie sportu – poranna lub popołudniowe. Możesz również skorzystać z obiektów krytych w bonusie często klimatyzowanych. 

3. NAWILŻAJ SKÓRĘ.

Przesuszona i podrażniona skóra wystawiona na Słońce to istne samobójstwo. Nawilżaj ją po wieczornej kąpieli. Wybierz balsam, który złagodzi podrażnienia i zapewni jej nawilżenie. W naszej ofercie mamy Molecular Body Balm z linii Dr Gabriela Skincare – to nasz wybór numer 1.  


4. PAMIĘTAJ O WŁOSACH.

Zgadza się, lato jest od tego, aby poczuć “wiatr we włosach”, ale przy braku lub nieodpowiedniej pielęgnacji ten wiatr może okazać się dla nich zabójczy… Zainwestuj w dobry szampon (Dr Gabriela Skincare Shampoo z molekułami złota), regularnie odżywiaj włosy i skórę głowy (Dr Gabriela Skincare Anti Hair Loss Serum) i spryskuj w ciągu dnia mgiełką przeznaczoną do włosów (Dr Gabriela Skincare Golden Hydramist). 

5. PIJ… 

…ale niekoniecznie alkohol. Naszym rodakom lato kojarzy się z piwem i grillem, a potem kończy poparzeniem słonecznym. Alkohol odwadnia, dlatego należy pamiętać o regularnym piciu wody. W trakcie wysokich temperatur powinniśmy wypijać o 1-1,5 litra płynów więcej, czyli do 2,5 litra dziennie. Najlepiej wody niegazowanej.

I pamiętaj, aby po każdym opalaniu nawilżać skórę i kontrolować wszelkie nowe znamiona, bo nawet latem najważniejsze powinno być obok zabawy – ZDROWIE. 

More
articles

Rozpocznij live czat
Dzień dobry, napisz do nas.